Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Wyjazd na Dożynki do Częstochowy

Przejdź do - Wyjazd na Dożynki do Częstochowy

W najbliższą niedzielę 6.09.2015 w Częstochowie odbędą się Dożynki Jasnogórskie i towarzysząca im Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników do Matki Bożej. Z naszej gminy pod przewodnictwem jej gospodarza i Wójta Pana Marka Stępaka do Częstochowy wyjedzie 47 osobowa delegacja w ramach corocznie organizowanej przez NSZZ RI w Jeżowem pielgrzymki na Jasną Górę z parafii NNMP oraz 6 osobowa delegacja z parafii św Jana Chrzciciela.

Pielgrzymi, nad którymi opiekę duchową będzie sprawował proboszcz parafii NNMP ks. Krzysztof Pałac zabiorą ze sobą sztandar Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych w Jeżowem, wieniec dożynkowy z Jeżowego Zagościńca, który zwyciężył w gminnym konkursie wieńca dożynkowego, dary z tegorocznych zbiorów i osobiste intencje dziękczynne za plony.

 

3 września 2015


Czytaj więcej o: Wyjazd na Dożynki do Częstochowy

Złóż deklarację na nowym formularzu

Pomimo upływu terminu do złożenia nowej deklaracji (31.08.2015r.) Wójt Gminy Jeżowe prosi wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili o jak najszybsze złożenie deklaracji na nowym formularzu.

Nie złożenie nowej deklaracji będzie skutkować naliczeniem opłaty z urzędu w drodze decyzji.

2 września 2015


Czytaj więcej o: Złóż deklarację na nowym formularzu

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

Przejdź do - Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

Dzisiaj w gminie Jeżowe w szkołach zarządzanych przez samorząd gminny naukę rozpoczyna 680 uczniów szkół podstawowych i 369 uczniów gimnazjów. Wśród dzieci szkół podstawowych naukę po raz pierwszy w klasach pierwszych rozpocznie 109 uczniów. W Zespole Szkół zarządzanym przez samorząd powiatowy naukę rozpoczyna 90 uczniów Liceum i 82 uczniów Technikum.
Inauguracja rozpoczęła się od Mszy Św. w kościołach parafialnych naszej gminy z udziałem władz samorządowych, duszpasterzy, kadry pedagogicznej, rodziców i uczniów.

1 września 2015


Czytaj więcej o: Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

Prośba do mieszkańców

Wójt Gminy Jeżowe oraz Kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej, zwracają się z gorącą prośbą do mieszkańców o oszczędne gospodarowanie wodą i apelują o nie podlewanie lub ograniczenie do minimum podlewania ogródków i trawników, do czasu zakończenia trwających upałów.

Prosimy o zrozumienie i zastosowanie się do naszej prośby, gdyż oszczędne gospodarowanie wodą przeznaczoną do spożycia przez ludzi leży w interesie wszystkich mieszkańców.

Zasoby wody nie są niewyczerpalne.

28 sierpnia 2015


Czytaj więcej o: Prośba do mieszkańców

Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w gminie Jeżowe

Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Jeżowe (osoby fizyczne zamierzające założyć działalność gospodarczą lub podnieść kwalifikacje zawodowe, przedsiębiorców, stowarzyszenia, JST) na indywidualne, bezpłatne konsultacje dotyczące pozyskiwania dotacji z Funduszy Europejskich. Konsultant będzie też pomagać w procesie rozliczania realizowanych projektów.

Z pomocy konsultanta będzie można skorzystać 15 września (wtorek) w godzinach od 11:00 do 14:00 w Urzędzie Gminy Jeżowe.

Celem akcji jest ułatwienie mieszkańcom dostępu do informacji i wiedzy dotyczącej możliwości wsparcia z Funduszy Europejskich oraz pomoc w sprawnej realizacji projektów.

27 sierpnia 2015


Czytaj więcej o: Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w gminie Jeżowe

Relacja z Dożynek Powiatu Niżańskiego

W niedzielę 23.08.2015r. odbyły się  Dożynki Powiatu Niżańskiego. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz filmów udostępnionych na stronie Facebook.

25 sierpnia 2015


Czytaj więcej o: Relacja z Dożynek Powiatu Niżańskiego

Wystaw odpady przed godziną 7:00

Przypominamy, że zgodnie z zapisem w harmonogramie odbioru odpadów odpady komunalne należy wystawiać w dniu zbiórki przed godziną 7:00, ponieważ nie sposób jest określić o której godzinie z poszczególnych nieruchomości będą odbierane odpady (godziny te mogą być różne, bowiem zależy to nie tylko od wyznaczonej trasy ale również od ilości wystawianych do odbioru odpadów).

Odbiór odpadów jest świadczony jednorazowo w dniu zbiórki na poszczególnej trasie. Jeśli odpady nie będą wystawione do godziny siódmej (ewentualnie przed kursem śmieciarki) to nie zostaną odebrane (nie będzie dodatkowych kursów na tej samej trasie).

20 sierpnia 2015


Czytaj więcej o: Wystaw odpady przed godziną 7:00

Informacja o pożarach

W dniach 17 , 18 sierpnia 2015 miał miejsce jeden z największych pożarów na naszym terenie w ostatnich latach. Pożar strawił około 25 ha lasów należących w większości do Leśnej Wspólnoty Serwitutowej w Jeżowem , w rejonie dawnego wysypiska śmieci pomiędzy Jeżowem a Kończycami. W akcji gaśniczej uczestniczyły jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Niska, Stalowej Woli, Nowej Sarzyny i Kolbuszowej, oraz Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych: Jeżowe, Cholewiana Góra, Nowy Nart, Groble, akcję wspomagał samolot gaśniczy zrzutem wody. Gaszenie pożaru jest bardzo trudne ponieważ w tym terenie występuje podłoże torfowe, a w wyniku wysokich temperatur teren jest bardzo wysuszony. Obecnie pożar jest ugaszony ale istnieje dalsze niebezpieczeństwo rozprzestrzenienia się pożaru na lasy państwowe, dlatego pogorzelisko zabezpieczają jednostki OSP z gminy Jeżowe. Przy tym zdarzeniu przypominamy i prosimy wszystkich mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności przeciwpożarowej.

 

                                                                     Opracował: Marek Błądek

19 sierpnia 2015


Czytaj więcej o: Informacja o pożarach

Konkurs fotograficzny „Bioróżnorodność Polski Południowo-Wschodniej w obiektywie”

Przejdź do - Konkurs fotograficzny „Bioróżnorodność Polski Południowo-Wschodniej w obiektywie”