Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Drogi w Jeżowem Podgórzu już zyskują warstwę asfaltu

Przejdź do - Drogi w Jeżowem Podgórzu już zyskują warstwę asfaltu

    Pierwsza z czterech budowanych dróg asfaltowych w Jeżowem Podgórzu (obok posesji Pana Żaka) dzisiaj zyska nawierzchnię bitumiczną.
Te drogi zbuduje forma "Molter" w przewidywanym terminie ukończenia prac budowlanych - za miesiąc.

29 sierpnia 2016


Czytaj więcej o: Drogi w Jeżowem Podgórzu już zyskują warstwę asfaltu

Wyjazd na Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie

Przejdź do - Wyjazd na Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie

    W przyszłą niedzielę na Jasnej Górze w Częstochowie odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników, czyli Jasnogórskie Dożynki, święto dziękczynienia Bogu za plony. Suma Dożynkowa - Msza Święta Dożynkowa z błogosławieństwem wieńców dożynkowych rozpocznie się przy ołtarzu pod Szczytem w niedzielę w dniu 4 września 2016 roku, o godz. 11.00. W uroczystościach na Jasnej Górze przewidziany jest udział delegacji z terenu całej Polski. Weźmie w nich udział także Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda.
     W naszej gminie, jak co roku, NSZZ RI "Solidarność" organizuje autokarowy wyjazd na dożynki w Częstochowie. Delegacji z naszej gminy przewodniczył będzie gospodarz gminy - Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak.
Zapisy do dnia 31 sierpnia przyjmuje Pan Wojciech Kopacz tel. 15 8794 197 i Pan Franciszek Król tel. 15 8794 452
    Wyjazd jest planowany o godz. 24.00 z soboty na niedzielę z parkingu przy kościele parafialnym w Jeżowem.

W tym roku diecezja płocka przewodniczy Ogólnopolskim Dożynkom Jasnogórskim.
Szczegółowy program dożynek ogólnopolskich w Częstochowie na plakacie i Jasnogórskim Centrum Informacji

29 sierpnia 2016


Czytaj więcej o: Wyjazd na Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie

Ruszyła budowa boiska wielofunkcyjnego w Jeżowem Podgórzu

Przejdź do - Ruszyła budowa boiska wielofunkcyjnego w Jeżowem Podgórzu

    Dzisiaj przy szkole podstawowej w Jeżowem Podgórzu firma PROFI - SPORT z Rzeszowa rozpoczęła prace budowlane zmierzające do zbudowania boiska wielofunkcyjnego, jako zespołu boisk sportowych, o powierzchni 1248 m².
    Na ten obiekt sportowy czekają już uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeżowem Podgórzu i społeczność tego największego i najstarszego sołectwa w gminie Jeżowe . Pocżątek prac budowlanych  to roboty ziemne - zdejmowanie wierzchniej warstwy ziemi i przygotowanie zasilania elektrycznego obiektu. Zespół boisk będzie gotowy w połowie października.

Załaczamy fotorelację z pierwszego dnia budowy

29 sierpnia 2016


Czytaj więcej o: Ruszyła budowa boiska wielofunkcyjnego w Jeżowem Podgórzu

Tygodnik "Sztafeta" o wielomilionowych inwestycjach w gminie Jeżowe

Przejdź do - Tygodnik "Sztafeta" o wielomilionowych inwestycjach w gminie Jeżowe

    Z przyjemnością publikujemy informację, że regionalny Tygodnik "Sztafeta" rzeczowo i konkretnie informuje mieszkańców regionu i naszej gminy o bardzo rozbudowanym, ambitnym i wielomilionowym procesie inwestycyjnym w gminie Jeżowe !!!
    Polecamy lekturę artykułu "Wydają miliony w Jeżowem", który ukazał się we wczorajszym wydaniu "Sztafety"
Wszystko w trosce, we współpracy, dla dobra i jakościowej zmiany poziomu życia mieszkańców gminy Jeżowe. W artykule znajdują się też bardzo ważne wypowiedzi i zapowiedzi Wójta Gminy Jeżowe Marek Stępak dotyczące działań inwestycyjnych gminy w niedalekiej perspektywie czasowej m.in. dotyczące ochrony zdrowia, kapitalnego remontu Ośrodka Zdrowia, rozwoju bazy sportowej, całkowitej modernizacji oczyszczalni ścieków.i docelowym załatwieniu sprawy bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 19

26 sierpnia 2016


Czytaj więcej o: Tygodnik "Sztafeta" o wielomilionowych inwestycjach w gminie Jeżowe

Boisko w Jeżowem Podgórzu na budowlanym starcie.

Przejdź do - Boisko w Jeżowem Podgórzu na budowlanym starcie.

    Wykonawca boiska wielofunkcyjnego przy szkole podstawowej w Jeżowem Podgórzu firma PROFI - SPORT Budownictwo Sp. z o.o. z Rzeszowa zgromadził już niezbędny sprzęt do rozpoczęcia budowy.
    Powstające boisko będzie mieć nawierzchnię poliuretanową o powierzchni 1248 m². Ten obiekt sportowy będzie się składał z boiska do piłki ręcznej, dwóch boisk do koszykówki, dwóch boisk do siatkówki i boiska do tenisa ziemnego.
    Firma wykona prace budowlane przewidziane przetargiem do 14 października za kwotę 660.527zł. z czego tylko 25% będzie sfinansowane ze środków własnych gminy, bo pozostałe 75% kosztów budowy zostanie sfinansowane, z pozyskanych przez Wójta Gminy Jeżowe, środków w ramach „Wojewódzkiego Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Podkarpackiego” -  wniosek do programu został złożony zaledwie pół roku temu.

26 sierpnia 2016


Czytaj więcej o: Boisko w Jeżowem Podgórzu na budowlanym starcie.

Poseł Mieczysław Miazga potwierdza: będzie bezpiecznie na DK19

Przejdź do - Poseł Mieczysław Miazga potwierdza: będzie bezpiecznie na DK19

    Otrzymaliśmy wiadomość od Pana Posła Mieczysława Miazgi, który na forum Parlamentu i Rządu tak życzliwie wspiera działania wójta naszej gminy w sprawie poprawy bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 19. (budowa poboczy i ciągu pieszo-rowerowego między Jeżowem a Kamieniem).
    Pan Poseł przysłał notatkę służbową, z której jednoznacznie wynika, że ta inwestycja w poprawę bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 19 na odcinku Jeżowe-Kamień będzie zrealizowana w latach 2016-2018, zaplanowany jest też szacunkowy budżet zadania i terminy.

Skan notatki służbowej na fotografii

26 sierpnia 2016


Czytaj więcej o: Poseł Mieczysław Miazga potwierdza: będzie bezpiecznie na DK19

Wyróżnienie dla Cholewianej Góry

Przejdź do - Wyróżnienie dla Cholewianej Góry

    W czasie dożynek powiatowych w Ulanowie w konkursie na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Dożynek Powiatu Niżańskiego wyróżnienie przyznano grupie wieńcowej z Gminy Jeżowe - „Cholewiana Góra”.  Gratulujemy! 
    Prezentujemy fotografie wyróżnionego wieńca, grup wieńcowych i pozostałych wieńców z gminy Jeżowe (Jata, Zagościniec i Stary Nart)

25 sierpnia 2016


Czytaj więcej o: Wyróżnienie dla Cholewianej Góry

Nowe asfaltowe drogi gminne w budowie

Przejdź do - Nowe asfaltowe drogi gminne w budowie

    Cztery z siedmiu dróg asfaltowych w Jeżowem Podgórzu są już w budowie. Drogi buduje Przedsiębiorstwo "Molter" z Rudnej Małej, które wygrało przetarg oferując najniższą cenę prawie 372 tys. brutto. Te cztery budowane drogi powstaną w terminie do końca września tego roku zaś kolejne trzy rok później. Na budowę tych dróg Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak, aplikując do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w konkursie "Budowa lub modernizacja dróg lokalnych" ogłoszonego przez Samorząd Województwa Podkarpackiego, pozyskał dofinansowanie w kwocie 256 tys. 122zł, co stanowi 63,63% kosztów ich budowy.

23 sierpnia 2016


Czytaj więcej o: Nowe asfaltowe drogi gminne w budowie

Dożynki powiatowe w Ulanowie - fotorelacja

Przejdź do - Dożynki powiatowe w Ulanowie - fotorelacja

    Wczoraj w Ulanowie odbyły się Dożynki Powiatu Niżańskiego. W dożynkach wzięli udział przedstawiciele naszej gminy: grupa wieńcowa z wieńcem dożynkowym z sołectwa Jeżowe Zagościniec, grupa wieńcowa z wieńcem dożynkowym z Jaty, Stowarzyszenie "Kobiety z pasją", Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Jata, i kapela ludowa "Jeżowianie", a w konkursie wieńca dożynkowego także grupy wieńcowe z wieńcami dożynkowymi z Cholewianej Góry i Starego Nartu.

Prezentujemy krótką fotogalerię z uroczystości dożynkowych (z ich wstępnej części)

Wiecej zdjęć na portalu tygodnika Sztafeta i na stronie GCK Jeżowe

22 sierpnia 2016


Czytaj więcej o: Dożynki powiatowe w Ulanowie - fotorelacja