Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

INFORMACJA dot. działania punktu nieodpłatnej pomocy prawnej w Jeżowem

Przejdź do - INFORMACJA dot. działania punktu nieodpłatnej pomocy prawnej w Jeżowem

W związku z wyznaczeniem 27 maja 2016 r. (piątek) dniem wolnym od pracy w Urzędzie Gminy w Jeżowem i wyznaczeniem 4 czerwca 2016 r. (sobota) dniem do odpracowania, punkt nieodpłatnej pomocy prawnej w Jeżowem czynny będzie w dniu 4 czerwca 2016 r. (sobota) od godz. 8.00 do godz. 12.00.

25 maja 2016


Czytaj więcej o: INFORMACJA dot. działania punktu nieodpłatnej pomocy prawnej w Jeżowem

Dzień wolny w Urzędzie Gminy

Przejdź do - Dzień wolny w Urzędzie Gminy

    Informujemy, że najbliższy piątek 27 maja (piątek po uroczystości Bożego Ciała) będzie dniem wolnym od pracy w Urzędzie Gminy w Jeżowem.
    Pracownicy Urzędu odpracują ten dzień w sobotę 4 czerwca, stąd prosimy by sprawy przewidywane do załatwienia w Urzędzie Gminy zaplanować na 4 czerwca, bądź w następnym tygodniu po niedzieli 29 maja.

24 maja 2016


Czytaj więcej o: Dzień wolny w Urzędzie Gminy

Drewniany kościół w Jeżowem pw. Matki Bożej Śnieżnej i Św. Tadeusza Judy

Przejdź do - Drewniany kościół w Jeżowem pw. Matki Bożej Śnieżnej i Św. Tadeusza Judy

    W nawiązaniu do niedawno odnalezionych unikatowych archiwalnych zdjęć drewnianego kościoła pw. Matki Bożej Śnieżnej i Św. Tadeusza Judy w Jeżowem zbudowanego w 1720r na Kościelnej Górze i przeniesionego kilkadziesiąt lat poźniej na Porąbkę  (miejsce obecnego murowanego kościoła pw. Narodzenia NMP)  uzupełniamy materiał fotograficzny o częściowo znane już zdjęcia dokumentujące losy kościoła od I wojny światowej do współczesności w Zarzeczu (jeżowski kościół w roku 1923 został sprzedany za 300 dolarów do Zarzecza koło Niska, gdzie w roku 1935 na jego bazie powstała parafia pw. Matki Bożej Śnieżnej. Kościół mimo licznych przebudowań w wyniku przenosin z Jeżowego i potężnych zniszczeń w czasie II wojny światowej, istnieje do dzisiaj. Utracił jednak większość pierwotnie wyjątkowych walorów zabytkowych i charakterystycznych cech stylowych.

24 maja 2016


Czytaj więcej o: Drewniany kościół w Jeżowem pw. Matki Bożej Śnieżnej i Św. Tadeusza Judy

XXIII sesja Rady Gminy Jeżowe

Przejdź do - XXIII sesja Rady Gminy Jeżowe

Jutro o godz. 11.00 w sali obrad Urzędu Gminy w Jeżowem rozpocznie się XXIII sesja Rady Gminy Jeżowe.

Szczegółowy program sesji w  pliku do pobrania.

23 maja 2016


Czytaj więcej o: XXIII sesja Rady Gminy Jeżowe

SENSACJA w zbiorach Muzeum Narodowego!!!

Przejdź do - SENSACJA w zbiorach Muzeum Narodowego!!!

    Ponad miesiąc temu, w sposób całkowicie sensacyjny odnalezione zostały archiwalne fotografie jeżowskiego drewnianego kościoła z 1720roku, zbudowanego pierwotnie na Górze Kościelnej w najstarszej części Jeżowego, po kilkudziesięciu latach przeniesionego na miejsce obecnego kościoła zwane wówczas Porąbką. Fotografie pochodzą z początku XX wieku, są wykonane w bardzo starej technice fotografii na szkle, zrobione przez nieznanego fotografa. Oryginalne fotografie zachowały się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie, które jest ich właścicielem.

17 maja 2016


Czytaj więcej o: SENSACJA w zbiorach Muzeum Narodowego!!!

Zbiórka odpadów budowlanych i rozbiórkowych

Przejdź do - Zbiórka odpadów budowlanych i rozbiórkowych

    Urząd Gminy Jeżowe przypomina, że w dniu 20 maja 2016r. (tj. piątek) odbędzie się zbiórka odpadów budowlanych i rozbiórkowych (np. styropian, panele, płytki, muszle klozetowe, płyty gipsowe, wełna, szkło okienne, gruz budowlany (zapakowany) a także odpadów biodegradowalnych i popiołu.
Odpady należy wystawiać w dniu zbiórki przed godziną 7:00.

 W podanym dniu odpady będą zbierane w całej Gminie Jeżowe.

16 maja 2016


Czytaj więcej o: Zbiórka odpadów budowlanych i rozbiórkowych

Upływa termin płatności za odpady komunalne i podatki

Przejdź do - Upływa termin płatności za odpady komunalne i podatki

  Przypominamy, że zbliża się kwartalny termin płatności II raty  podatków (gruntowy, od nieruchomości i leśny) i II raty płatności za usuwanie odpadów komunalnych.
    Termin ten (tj. za kwiecień, maj, czerwiecupływa 15-go maja 2016r.

 Sołtysi odebrali już kwitariusze, na których pobierają wpłaty.

   Prosimy o terminowe wpłaty (jak i o sprawdzenie wcześniejszych kwot wpłaty), bowiem po tej racie zostaną wystawione upomnienia, co obciąży dłużników dodatkowymi kosztami w wysokości 11,60 zł.

13 maja 2016


Czytaj więcej o: Upływa termin płatności za odpady komunalne i podatki

Sukces uczniów Samorządowej Szkoły Muzycznej

Przejdź do - Sukces uczniów Samorządowej Szkoły Muzycznej

    W dniu 24.04.2016 r. odbył się VI Przegląd Szkół Muzycznych w Jarosławiu. Wzięło w nim udział 142 uczestników ze szkół muzycznych z województwa podkarpackiego.
    Samorzadową Szkołę Muzyczną w Jeżowem reprezentowało 4 uczniów.
Z radością informujemy że wszyscy zostali laureatami przeglądu.

  • Agnieszka Szeliga, naucz.mgr Paweł Baran - wyróżnienie I stopnia
  • Kacper Piela, naucz.mgr Paweł Nowak - wyróżnienie I stopnia
  • Kamil Kowal, naucz. mgr Paweł Nowak - wyróżnienie I stopnia
  • Laura Chudzik, naucz. mgr Paweł Baran - wyróżnienie III stopnia.

Gratulujemy sukcesu uczniom szkoły i ich nauczycielom.
Dziękujemy SSM za fotografie wyróznionych laureatów przeglądu

13 maja 2016


Czytaj więcej o: Sukces uczniów Samorządowej Szkoły Muzycznej

Dobra jakość wody z gminnego wodociągu

Przejdź do - Dobra jakość wody z gminnego wodociągu

   Powiatowy Inspektor Sanitarny po przeprowadzeniu w marcu tego roku analizy jakości wody z wodociągu sieciowego w Jeżowem potwierdził jej przydatność do spożycia przez ludzi (decyzja z dn. 27. 04 .2016r)

Szczegóły w pliku do pobrania

12 maja 2016


Czytaj więcej o: Dobra jakość wody z gminnego wodociągu