Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

2 maja - w święto flagi narodowej - Urząd Gminy Jeżowe będzie nieczynny

Przejdź do - 2 maja - w święto flagi narodowej - Urząd Gminy Jeżowe będzie nieczynny

Szanowni mieszkańcy  gminy Jeżowe, informujemy, że w poniedziałek, 2 maja Urząd Gminy Jeżowe będzie nieczynny. Przepraszamy za niedogodności z tym związane.

29 kwietnia 2016


Czytaj więcej o: 2 maja - w święto flagi narodowej - Urząd Gminy Jeżowe będzie nieczynny

V Gminny Konkurs Ortograficzny

Przejdź do - V Gminny Konkurs Ortograficzny

    Wczoraj, 28 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół w Cholewianej Górze odbył się V Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas IV-VI. Wzięło w nim udział 21 uczniów i uczennic z 7 szkół podstawowych z terenu gminy Jeżowe – każda szkoła miała 3 uczestników. Konkurs przygotowały panie: Elżbieta Rogala oraz Małgorzata Rychlak – nauczycielki języka polskiego z Zespołu Szkół w Cholewianej Górze.
    Pierwsze miejsce zajęła Izabela Surdyka z Publicznej Szkoły Podstawowej w  Jeżowem- Kameralnem, II miejsce Oliwia Zaguła również z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeżowem- Kameralnem (opiekunem obydwu uczennic była pani Anna Szczęch), III miejsce Natalia Pęcak z Zespołu Szkół w Jacie (opiekun pani Teresa Szewczyk). Uczniowie ci wykazali się ogromną wiedzą ortograficzną.
    Zwycięzcy będą reprezentowali naszą gminę w V Powiatowym Konkursie Ortograficznym.

    Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

29 kwietnia 2016


Czytaj więcej o: V Gminny Konkurs Ortograficzny

XXII nadzwyczajna sesja Rady Gminy Jeżowe

Przejdź do - XXII nadzwyczajna sesja Rady Gminy Jeżowe

    Dzisiaj w piątek 29 kwietnia 2016 r. o godz. 14.00 w sali obrad Urzędu Gminy w Jeżowem odbędzie  się XXII nadzwyczajna sesja Rady Gminy w Jeżowem.

Porządek sesji poniżej:

29 kwietnia 2016


Czytaj więcej o: XXII nadzwyczajna sesja Rady Gminy Jeżowe

Jutro Dzień Otwarty w Zespole Szkół w Jeżowem

Przejdź do - Jutro Dzień Otwarty w Zespole Szkół w Jeżowem

    Zespół Szkół w Jeżowem - znakomita jeżowska szkoła średnia jutro otworzy swoje podwoje dla przyszłych jej uczniów, bo jutro jest organizowany dzień otwarty szkoły.
    Szkoła założona w 1960 roku jako szkoła szkolnictwa zawodowego, od roku 1994 stała się pełnoprawną szkołą średnią z Liceum Ogólnokształcącym, Zasadniczą Szkolą Odzieżową i późniejszym Technikum Zawodowym. Posiada bardzo dobrą bazę materialną i nowoczesne wyposażenie dydaktyczne, jednak jej największym atutem jest znakomita, profesjonalna kadra nauczycielska gwarantująca nie tylko bardzo wysoki poziom nauczania, ale też tworzenie niemalże rodzinnych relacji nauczyciel-rodzic-uczeń.
    Fotogaleria pozwoli poznać szkolę bliżej, a jutrzejszy Dzień Otwarty da okazję do bezpośredniego kontaktu z nauczycielami i uczniami szkoły.
    Polecamy naukę w jeżowskiej Alma Mater i zapraszamy na Dzień Otwarty Szkoły

28 kwietnia 2016


Czytaj więcej o: Jutro Dzień Otwarty w Zespole Szkół w Jeżowem

Komunikat Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Przejdź do - Komunikat Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina: 16 maja upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2016 rok. Aby otrzymać dopłaty bezpośrednie trzeba wypełnić wniosek wraz z załącznikami i złożyć go w Biurze Powiatowym ARiMR. Wniosek można złożyć osobiście lub przez upoważnioną osobę, wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową lub pocztą elektroniczną.

27 kwietnia 2016


Czytaj więcej o: Komunikat Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Zbiórka elektrośmieci

Przejdź do - Zbiórka elektrośmieci

    Mieszkańcom gminy Jeżowe przypominamy, że jutro, 22 kwietnia 2016r. (tj. piątek) odbędzie się zbiórka odpadów elektrycznych i elektronicznych (np. radia, sprzęt AGD, lodówki, telewizory – kompletne a nie same obudowy).

 Odpady należy wystawiać w dniu zbiórki przed godziną 7:00.

 W tym dniu odpady będą zbierane w całej Gminie Jeżowe.

21 kwietnia 2016


Czytaj więcej o: Zbiórka elektrośmieci

Uroczysty apel szkolny w Cholewianej Górze - w rocznicę Chrztu Polski

Przejdź do - Uroczysty apel szkolny w Cholewianej Górze - w rocznicę Chrztu Polski

   W dniu 14 kwietnia, w 1050 rocznicę Chrztu Polski, we wszystkich szkołach naszej gminy odbywały się uroczyste apele szkolne poświęcone temu najważniejszemu wydarzeniu w naszych polskich dziejach.
Apele rozpoczęły się o jednej godzinie, w południe, wraz z biciem parafialnych dzwonów, jak w wierszu Kazimierza Przerwy-Tetmajera "Na Anioł Pański" - dziękczynny za dobra duchowe, kulturowe, cywilizacyjne i państwotwórcze, które stały się udziałem Polaków, dzięki temu wydarzeniu sprzed dzięsięciu i pół wieku. Chrzest księcia Mieszka był także chrztem jego poddanych - naszych przodków Polan, którzy poprzez intensywny proces chrystianizacji i włączenia w kulturowy krąg cywilizacji łacińskiej (zachodniej) stworzyli w ciągu kilku wieków najpotężniejsze państwo na świecie - Rzeczpospolitą.

20 kwietnia 2016


Czytaj więcej o: Uroczysty apel szkolny w Cholewianej Górze - w rocznicę Chrztu Polski

Modernizacja ewidencji gruntów i budynków - informacja

Przejdź do - Modernizacja ewidencji gruntów i budynków - informacja

    Starostwo Powiatowe Nisko zakończyło prace związane z modernizacją ewidencji gruntów i budynków w obrębie ewidencyjnym: Jeżowe, Cholewiana Góra, Zalesie, Jata, Krzywdy, Sójkowa, Stary Nart.
    Dokumentację w formie elektronicznej przekazano do Urzędu Gminy Jeżowe w celu aktualizacji powierzchni i właściwego opodatkowania gruntów i budynków na podstawie danych przygotowanych przez Wydział Geodezji starostwa.

  

20 kwietnia 2016


Czytaj więcej o: Modernizacja ewidencji gruntów i budynków - informacja

Strażackie ogniska Ducha Świętego w jubileusz Chrztu Polski

Przejdź do - Strażackie ogniska Ducha Świętego w jubileusz Chrztu Polski

    Ogień Ducha Świętego został zapalony przez strażaków w całej Polsce w dniu 14 kwietnia - dniu 1050 rocznicy Chrztu Polski, "przeszedł" przez całą Polskę od Giewontu po Bałtyk.

    Wszyscy strażacy z naszej gminy włączyli się w uczczenie 1050 rocznicy Chrztu Polski w takiej formie i zapalili ogniska o godzinie ustalonej dla naszego regionu Polski na 20.10

Załaczamy dokumentację fotograficzną otrzymaną od trzech straży pożarnych naszej gminy.

19 kwietnia 2016


Czytaj więcej o: Strażackie ogniska Ducha Świętego w jubileusz Chrztu Polski