Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

XXVII nadzwyczajna sesja Rady Gminy Jeżowe

Przejdź do - XXVII nadzwyczajna sesja Rady Gminy Jeżowe

    Przedstawiciel firmy "HIT Projekt Małgorzata Haliniak" z Pysznicy przedstawił plan aktualizacji Lokalnej Strategii Rozwoju Gminy Jeżowe. Aktualizacja strategii gminy uwzględnia nową perspektywę finansową 2014-2020, możliwości budżetowe gminy i planowane kierunki rozwoju gminy z wykorzystaniem pozyskiwanych środków zewnętrznych.
  

30 września 2016


Czytaj więcej o: XXVII nadzwyczajna sesja Rady Gminy Jeżowe

XI Jesienna Giełda Ogrodnicza - Podkarpackie Święto Winobrania 2016 - zaproszenie

Przejdź do - XI Jesienna Giełda Ogrodnicza - Podkarpackie Święto Winobrania 2016 - zaproszenie

    Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak, wspólnie z Podkarpackim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, organizują wyjazd autokarowy na „XI Jesienną Giełdę - Ogrodniczą. Podkarpackie Święto Winobrania 2016”.
    Autokar zostanie podstawiony w dniu 2.10.2016 (niedziela) obok Urzędu Gminy, o godzinie 7.00.
Zapraszamy do wyjazdu i udziału w giełdzie szczególnie Panie z Gminy Jeżowe.


Więcej informacji o Giełdzie Ogrodniczej i Podkarpackim Święcie Winobrania na stronie Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego

30 września 2016


Czytaj więcej o: XI Jesienna Giełda Ogrodnicza - Podkarpackie Święto Winobrania 2016 - zaproszenie

Program XXVII nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Jeżowe

Przejdź do - Program XXVII nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Jeżowe

Jutro, 30 września 2016r (piątek), o godzinie 10.00 w sali obrad Urzędu Gminy w Jeżowem, rozpocznie się XXVII nadzwyczajna sesja Rady Gminy Jeżowe.

Program sesji w pliku do pobrania i załączonej fotografii

29 września 2016


Czytaj więcej o: Program XXVII nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Jeżowe

103 urodziny Zofii Dzieńkowskiej

Przejdź do - 103 urodziny Zofii Dzieńkowskiej

    W dniu 17 września Pani Zofia Dzieńkowska, mieszkanka Jeżowego, jedna z najstarszych mieszkanek Podkarpacia i Polski, świętowała wyjątkowy jubileusz - 103 rocznicę swoich urodzin.
W przededniu dokładnej rocznicy urodzin, z inspiracji Wójta Gminy Jeżowe Marka Stępaka, zorganizowano jubileuszowy benefis naszej wyjątkowej Jubilatce.
    Uroczystość odbyła się w Gminnym Centrum Kultury w Jeżowem z udziałem władz gminy Jeżowe (Wójt Marek Stępak, Zastępca Wójta Stanisław Szot, Sekretarz Gminy Kazimierz Bujak) przedstawicieli samorządu gminy (Radę Gminy Jeżowe reprezentował radny i sołtys sołectwa Jeżowe Podgórze Józef Głuszak), Ośrodka Pomocy Społecznej, pracowników domu kultury i członków kapeli ludowej „Jeżowianie”, którzy w czasie jubileuszowego toastu, zagrali i zaśpiewali niezwykle rzadko wykonywane „200lat”

29 września 2016


Czytaj więcej o: 103 urodziny Zofii Dzieńkowskiej

Pszczelarze podsumowali 2016 r.

Przejdź do - Pszczelarze podsumowali 2016 r.

    W minioną sobotę 24 września z okazji podsumowania roku pszczelarskiego 2016. W Pogorzałce odbyło się plenerowe spotkanie pszczelarzy z Koła i Stowarzyszenia Pszczelarzy „Wójczyc” w Jeżowem. Gościny pszczelarzom użyczyło koło Łowieckie „Jeleń” z Jeżowego.
    Na uroczystości obecny był Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak, samorząd powiatu niżańskiego reprezentował Zastępca Starosty Adam Mach. Podsumowanie sezonu pszczelarskiego było także okazją do wręczenia zasłużonym pszczelarzom odznak Polskiego Związku Pszczelarskiego

29 września 2016


Czytaj więcej o: Pszczelarze podsumowali 2016 r.

"Koncert Jesienny" - Kościelne Góry

Przejdź do - "Koncert Jesienny" - Kościelne Góry

    W sobotę 17.09.2016 w historycznym miejscu lokowania Jeżowego, i miejscu gdzie nasi przodkowie zbudowali 2 pierwsze drewniane kościoły - na Kościelnych Górach, w Jeżowem Podgórzu, odbyła się druga już edycja "Koncertu Jesiennego" zorganizowanego przez Grupę Stare Dobre Czasy.
    Organizatorzy po raz kolejny podjęli trud organizacji koncertu ambitnego artystycznie przez jego treść i formę wyrazu artystycznego – poezję i muzykę, skłaniającą do wartościowych przeżyć i twórczych doświadczeń, tak u słuchaczy i odbiorców, jak i u młodych lokalnych artystów, dla których ta sfera specyficznie ludzkiej aktywności jest niezwykle istotna.

29 września 2016


Czytaj więcej o: "Koncert Jesienny" - Kościelne Góry

Podkarpacka policja uruchomiła interaktywną Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa!!!

Przejdź do - Podkarpacka policja uruchomiła interaktywną Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa!!!

    W dniu 20 września 2016r na terenie Podkarpacia został wdrożony informatyczny, interaktywny system monitoringu bezpieczeństwa pod nazwą Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, który działa w ramach ogólnopolskiego monitoringu zagrożeń bezpieczeństwa – Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.   

28 września 2016


Czytaj więcej o: Podkarpacka policja uruchomiła interaktywną Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa!!!

Drogowy boom inwestycyjny w gminie Jeżowe nie ustaje!

Przejdź do - Drogowy boom inwestycyjny w gminie Jeżowe nie ustaje!

    Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak kilka dni temu (23 września) ogłosił kolejny przetarg na inwestycje drogowe, w ramach którego zostanie wyłoniony wykonawca dwóch kolejnych nowych dróg asfaltowych.
    Jedną z nich będzie droga gminna łącząca Podgorzałkę z Nowym Nartem o długości 1 km i druga droga gminna w Nowym Narcie o długości 200m.
Obie drogi zostaną zbudowane do końca listopada i zostaną sfinansowane w 80% z pozyskanej przez wójta dotacji z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przeznaczonej na usuwanie szkód w infrastrukturze drogowej spowodowanych klęskami żywiołowymi i powodziami, a 20% środków to wkład własny gminy.

Szczególy ogłoszonego przetargu w BIP Gminy Jeżowe

27 września 2016


Czytaj więcej o: Drogowy boom inwestycyjny w gminie Jeżowe nie ustaje!

Pilne - Rusza program Odnawialnych Źródeł Energii dla mieszkańców gminy Jeżowe

Przejdź do - Pilne - Rusza program Odnawialnych Źródeł Energii dla mieszkańców gminy Jeżowe

   W naszej gminie rusza program Odnawialnych Źródeł Energii dla mieszkańców.

    W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 będzie uruchomiony tzw. Program parasolowy, do którego przystępuje i będzie go realizować Gmina Jeżowe.
   Gmina Jeżowe będzie wnioskodawcą i beneficjentem projektu, zaś odbiorcami ostatecznymi mieszkańcy naszej gminy. W ramach tego programu dla mieszkańców naszej gminy będzie możliwy montaż instalacji fotowoltaicznej (wytwarzającej energię elektryczną na potrzeby gospodarstwa domowego) lub instalacji kolektorów słonecznych (służącej do podgrzewania zimnej wody do celów użytkowych w gospodarstwie domowym)
    Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak serdecznie zaprasza na zebrania sołeckie, które będą poświęcone wdrażaniu w naszej gminie tych pionierskich i nowoczesnych technologii, które pozwolą bardzo znacznie ograniczyć koszty zużycia energii elektrycznej lub koszty ogrzewania wody. Instalacje takie są całkowicie przyjazne środowisku,  korzystają wyłącznie z odnawialnej energii (promieniowanie słońca) i nie wnoszą żadnego zanieczyszczenia środowiska.

26 września 2016


Czytaj więcej o: Pilne - Rusza program Odnawialnych Źródeł Energii dla mieszkańców gminy Jeżowe