Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Koncert kolęd SSM Jeżowe w Rudniku

Przejdź do - Koncert kolęd SSM Jeżowe w Rudniku

    W święto Oczyszczenia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Gromnicznej, Objawienie Pańskie) uczniowie i nauczyciele Samorządowej Szkoły Muzycznej w Jeżowem zostali zaproszeni do parafii Św.Trójcy w Rudniku, gdzie w parafialnym kościele zaprezentowali piękny koncert kolęd dla naszych sąsiadów

Film z koncertu na kanale  YouTube Gminy Jeżowe tutaj

5 lutego 2016


Czytaj więcej o: Koncert kolęd SSM Jeżowe w Rudniku

Kalendarz Imprez Kulturalnych 2016 na Podkarpaciu

Przejdź do - Kalendarz Imprez Kulturalnych 2016 na Podkarpaciu

    Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie wydał Kalendarz Imprez Kulturalnych na 2016r w województwie podkarpackim, polecany szczególnie domom kultury, bibliotekom, jednostkom oświatowym, stowarzyszeniom (których profil działalności jest związany z kulturą)  animatorom kultury oraz wszystkim, którzy z tej różnorodnej oferty zechcą skorzystać w roku 2016.
    Kalendarz jest dostępny na stronach WDK Rzeszów i Wrót Podkarpackich oraz na naszej stronie w pliku do pobrania

5 lutego 2016


Czytaj więcej o: Kalendarz Imprez Kulturalnych 2016 na Podkarpaciu

W Ośrodku Zdrowia powstał Punkt Konsultacyjno- Informacyjny

Przejdź do - W Ośrodku Zdrowia powstał Punkt Konsultacyjno- Informacyjny

    W ramach realizacji Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie na terenie Gminy Jeżowe został  uruchomiony Punkt Konsultacyjno- Informacyjny.
    Pracownik Punktu Konsultacyjnego będzie udzielał porad w każdy pierwszy i trzeci czwartek miesiąca w godzinach od 15.00 do 18.00 w budynku Ośrodka Zdrowia w Jeżowem( parter).

Pełna szczegółowa informacja  w załączonym pliku do pobrania

5 lutego 2016


Czytaj więcej o: W Ośrodku Zdrowia powstał Punkt Konsultacyjno- Informacyjny

XVIII sesja Rady Gminy Jeżowe

Przejdź do - XVIII sesja Rady Gminy Jeżowe

    W dniu 9 lutego 2016 r. (wtorek) o godz. 9.00 w sali obrad Urzędu Gminy w Jeżowem odbędzie się XVIII sesja Rady Gminy Jeżowe.

Porządek sesji w załączonym pliku do pobrania

4 lutego 2016


Czytaj więcej o: XVIII sesja Rady Gminy Jeżowe

Studniówka w Zespole Szkół w Jeżowem

Przejdź do - Studniówka w Zespole Szkół w Jeżowem

    W sobotę 31 stycznia w Zespole Szkół w Jeżowem młodzież klas maturalnych (III LO - wychowawca Regina Chudzik i IV TB - wychowawca Marek Piśko) bawiła się na swoim najważniejszym balu w "życiu edukacyjnym" - balu studniówkowym.
    Zaproszeni goście: Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak z małżonką Anną, Starosta Niżański Robert Bednarz, Ks. proboszcz Krzysztof Pałac, Ks. Łukasz Maliński - katecheta w ZS Jeżowe, dyrektor Stanisław Haduch i kadra szkoły oraz rodzice podziwiali pięknie zatańczony polonez Wojciecha Kilara

Film udostępniony przez Zespół Szkół w Jeżowem - studniówkowy polonez

3 lutego 2016


Czytaj więcej o: Studniówka w Zespole Szkół w Jeżowem

Ankieta dla mieszkańców, instytucji i podmiotów w gminie Jeżowe

Przejdź do - Ankieta dla mieszkańców, instytucji i podmiotów w gminie Jeżowe

Wójt Gminy Jeżowe prosi o wypełnienie ( wersji  papierowej lub elektronicznej) ankiety dla mieszkańców,  instytucji i przedsiębiorstw z terenu gminy Jeżowe w związku z tym, że Gmina Jeżowe przystąpiła do opracowania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej. Jest to dokument strategiczny umożliwiający pozyskanie środków unijnych na realizację projektów wpisujących się w gospodarkę niskoemisyjną, takich jak: termomodernizacje budynków użyteczności publicznej, modernizację oświetlenia ulicznego czy wsparcia w zakresie montażu instalacji odnawialnych zródeł energii (OZE) w budownictwie jednorodzinnym.
Pierwszym etapem opracowywanego Planu Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN) jest przygotowanie bazy danych emisji CO2 (dwutlenku węgla) na terenie gminy. W tym celu zostanie przeprowadzone badanie ankietowe. Badanie to jest kierowane do wszystkich mieszkańców gminy, a także podmiotów instytucjonalnych. 
Prosimy o wypełnienie ankiet, które będą rozprowadzane i zbierane przez sołtysów, radnych lub wyznaczonych pracowników Urzędu Gminy Jeżowe w sołectwach, lub wypełnienie i wysłanie jej w wersji elektronicznej

Wersja elektroniczna dla mieszkańców

Wersja elektroniczna za rok bazowy 2010 dla instytucji i przedsiębiorców
Wersja elektroniczna za rok 2015 dla instytucji i przedsiębiorstw

Ankietę można również przekazać do sekretariatu Urzędu Gminy Jeżowe do dnia 15.02.2016 r. w wersji papierowej,
lub elektronicznej (w formie scanu) na adres: boi@jezowe.pl 

Pismo przewodnie w plikach do pobrania

3 lutego 2016


Czytaj więcej o: Ankieta dla mieszkańców, instytucji i podmiotów w gminie Jeżowe

„Rodzina 500 plus” w Sejmie

Przejdź do - „Rodzina 500 plus” w Sejmie

Rada Ministrów skierowała projekt programu „Rodzina 500 plus” do Sejmu. Teraz będą nad nim pracować posłowie. Start programu już w kwietniu.

Program „Rodzina 500 plus” to pierwsze tak szerokie i uniwersalne wsparcie dla polskich rodzin. Celem programu jest pomoc w wychowywaniu dzieci, a także odwrócenie negatywnego trendu demograficznego w naszym kraju.

2 lutego 2016


Czytaj więcej o: „Rodzina 500 plus” w Sejmie

XX jubileusz gminnego przeglądu kolęd i pastorałek "Śpiewajmy Kolędy i Pastorałki"

Przejdź do - XX jubileusz gminnego przeglądu kolęd i pastorałek "Śpiewajmy Kolędy i Pastorałki"

    Wczoraj w Gminnym Centrum Kultury w Jeżowem odbyła się XX jubileuszowa edycja gminnego przeglądu kolęd i pastorałek pn. "Śpiewajmy Kolędy i Pastorałki" W wypełnionej "po brzegi" sali widowiskowej domu kultury w kończącym się tradycyjnym okresie Bożego Narodzenia, na chwałę Nowonarodzonemu Bogu zaśpiewali reprezentanci wszystkich środowisk artystycznych i szkolnych w naszej gminie.
    To wspólne spotkanie i śpiew kolęd i pastorałek, od solistek i solistów po duże (chóralne, orkiestrowe, zespołowe) formy wokalne i muzyczne, od najmłodszych artystów po dorosłych, uczyniło to spotkanie - wielopokoleniowym hymnem uwielbienia Bożej Dzieciny. Była to tez pierwsza oficjalna impreza artystyczna związana z obchodami Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski w naszej gminie.

1 lutego 2016


Czytaj więcej o: XX jubileusz gminnego przeglądu kolęd i pastorałek "Śpiewajmy Kolędy i Pastorałki"

Narodowe Czytanie 2016

Przejdź do - Narodowe Czytanie 2016

    Pomóż Prezydentowi wybrać polskie dzieło literackie, które w roku 1050-lecia Chrztu Polski powinno być czytane w pierwszą sobotę września w trakcie Narodowego Czytania 2016
     Z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dotarło do naszej gminy pismo w prośbą o włączenie się w proces wyboru dzieła. Zachęcamy i polecamy udział w głosowaniu !!!

    Szczegóły na fotografiach i pliku do pobrania

29 stycznia 2016


Czytaj więcej o: Narodowe Czytanie 2016