Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Tygodnik "Sztafeta" o wielomilionowych inwestycjach w gminie Jeżowe

Przejdź do - Tygodnik "Sztafeta" o wielomilionowych inwestycjach w gminie Jeżowe

    Z przyjemnością publikujemy informację, że regionalny Tygodnik "Sztafeta" rzeczowo i konkretnie informuje mieszkańców regionu i naszej gminy o bardzo rozbudowanym, ambitnym i wielomilionowym procesie inwestycyjnym w gminie Jeżowe !!!
    Polecamy lekturę artykułu "Wydają miliony w Jeżowem", który ukazał się we wczorajszym wydaniu "Sztafety"
Wszystko w trosce, we współpracy, dla dobra i jakościowej zmiany poziomu życia mieszkańców gminy Jeżowe. W artykule znajdują się też bardzo ważne wypowiedzi i zapowiedzi Wójta Gminy Jeżowe Marek Stępak dotyczące działań inwestycyjnych gminy w niedalekiej perspektywie czasowej m.in. dotyczące ochrony zdrowia, kapitalnego remontu Ośrodka Zdrowia, rozwoju bazy sportowej, całkowitej modernizacji oczyszczalni ścieków.i docelowym załatwieniu sprawy bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 19

26 sierpnia 2016


Czytaj więcej o: Tygodnik "Sztafeta" o wielomilionowych inwestycjach w gminie Jeżowe

Boisko w Jeżowem Podgórzu na budowlanym starcie.

Przejdź do - Boisko w Jeżowem Podgórzu na budowlanym starcie.

    Wykonawca boiska wielofunkcyjnego przy szkole podstawowej w Jeżowem Podgórzu firma PROFI - SPORT Budownictwo Sp. z o.o. z Rzeszowa zgromadził już niezbędny sprzęt do rozpoczęcia budowy.
    Powstające boisko będzie mieć nawierzchnię poliuretanową o powierzchni 1248 m². Ten obiekt sportowy będzie się składał z boiska do piłki ręcznej, dwóch boisk do koszykówki, dwóch boisk do siatkówki i boiska do tenisa ziemnego.
    Firma wykona prace budowlane przewidziane przetargiem do 14 października za kwotę 660.527zł. z czego tylko 25% będzie sfinansowane ze środków własnych gminy, bo pozostałe 75% kosztów budowy zostanie sfinansowane, z pozyskanych przez Wójta Gminy Jeżowe, środków w ramach „Wojewódzkiego Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Podkarpackiego” -  wniosek do programu został złożony zaledwie pół roku temu.

26 sierpnia 2016


Czytaj więcej o: Boisko w Jeżowem Podgórzu na budowlanym starcie.

Poseł Mieczysław Miazga potwierdza: będzie bezpiecznie na DK19

Przejdź do - Poseł Mieczysław Miazga potwierdza: będzie bezpiecznie na DK19

    Otrzymaliśmy wiadomość od Pana Posła Mieczysława Miazgi, który na forum Parlamentu i Rządu tak życzliwie wspiera działania wójta naszej gminy w sprawie poprawy bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 19. (budowa poboczy i ciągu pieszo-rowerowego między Jeżowem a Kamieniem).
    Pan Poseł przysłał notatkę służbową, z której jednoznacznie wynika, że ta inwestycja w poprawę bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 19 na odcinku Jeżowe-Kamień będzie zrealizowana w latach 2016-2018, zaplanowany jest też szacunkowy budżet zadania i terminy.

Skan notatki służbowej na fotografii

26 sierpnia 2016


Czytaj więcej o: Poseł Mieczysław Miazga potwierdza: będzie bezpiecznie na DK19

Wyróżnienie dla Cholewianej Góry

Przejdź do - Wyróżnienie dla Cholewianej Góry

    W czasie dożynek powiatowych w Ulanowie w konkursie na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Dożynek Powiatu Niżańskiego wyróżnienie przyznano grupie wieńcowej z Gminy Jeżowe - „Cholewiana Góra”.  Gratulujemy! 
    Prezentujemy fotografie wyróżnionego wieńca, grup wieńcowych i pozostałych wieńców z gminy Jeżowe (Jata, Zagościniec i Stary Nart)

25 sierpnia 2016


Czytaj więcej o: Wyróżnienie dla Cholewianej Góry

Nowe asfaltowe drogi gminne w budowie

Przejdź do - Nowe asfaltowe drogi gminne w budowie

    Cztery z siedmiu dróg asfaltowych w Jeżowem Podgórzu są już w budowie. Drogi buduje Przedsiębiorstwo "Molter" z Rudnej Małej, które wygrało przetarg oferując najniższą cenę prawie 372 tys. brutto. Te cztery budowane drogi powstaną w terminie do końca września tego roku zaś kolejne trzy rok później. Na budowę tych dróg Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak, aplikując do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w konkursie "Budowa lub modernizacja dróg lokalnych" ogłoszonego przez Samorząd Województwa Podkarpackiego, pozyskał dofinansowanie w kwocie 256 tys. 122zł, co stanowi 63,63% kosztów ich budowy.

23 sierpnia 2016


Czytaj więcej o: Nowe asfaltowe drogi gminne w budowie

Dożynki powiatowe w Ulanowie - fotorelacja

Przejdź do - Dożynki powiatowe w Ulanowie - fotorelacja

    Wczoraj w Ulanowie odbyły się Dożynki Powiatu Niżańskiego. W dożynkach wzięli udział przedstawiciele naszej gminy: grupa wieńcowa z wieńcem dożynkowym z sołectwa Jeżowe Zagościniec, grupa wieńcowa z wieńcem dożynkowym z Jaty, Stowarzyszenie "Kobiety z pasją", Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Jata, i kapela ludowa "Jeżowianie", a w konkursie wieńca dożynkowego także grupy wieńcowe z wieńcami dożynkowymi z Cholewianej Góry i Starego Nartu.

Prezentujemy krótką fotogalerię z uroczystości dożynkowych (z ich wstępnej części)

Wiecej zdjęć na portalu tygodnika Sztafeta i na stronie GCK Jeżowe

22 sierpnia 2016


Czytaj więcej o: Dożynki powiatowe w Ulanowie - fotorelacja

Dożynki powiatowe - zaproszenie

Przejdź do - Dożynki powiatowe - zaproszenie

    Mszą Św. o godz. 11.00 w najbliższą niedzielę, w kościele parafialnym w Ulanowie rozpocznie się tegoroczne powiatowe dziękczynienie za plony - Dożynki Powiatu Niżańskiego. O godz. 13.00 na miejscowym stadionie MKS Retman przewidziano oficjalną i artystyczną część dożynkowego święta, w ramach której wystąpią oficjalni reprezentanci naszej gminy - grupa wieńcowa z wieńcem dożynkowym z sołectwa Jeżowe Zagościniec, grupa wieńcowa z wieńcem dożynkowym z Jaty, Stowarzyszenie "Kobiety z pasją", Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Jata i kapela ludowa "Jeżowianie". Dodatkowo w dożynkach i konkursie wieńca dożynkowego wezmą udział grupy wieńcowe z wieńcami dożynkowymi z Cholewianej Góry i Starego Nartu.

Szczegóły programu dożynek na plakacie.

19 sierpnia 2016


Czytaj więcej o: Dożynki powiatowe - zaproszenie

Adaptacja poddasza remizy OSP Jeżowe

Przejdź do - Adaptacja poddasza remizy OSP Jeżowe

    Trwa remont i częściowa adaptacja poddasza w budynku remizy OSP Jeżowe wykonywany przez firmę Re-Mat. Wykonywane są instalacje elektryczne, C.O, sanitarne, a także izolacja cieplna i podłogi. Zadanie obejmuje też wykonanie ścian szkieletowych wraz z obudową poddasza płytami kartonowo-gipsowymi. Całość prac ma zostać wykonanych do końca września za kwotę 58 000 zł.
     Zdjęcia przedstawiają stan zaawansowania prac w dniu dzisiejszym w części przeznaczonej do adaptacji i pierwotny wygląd drugiej części poddasza nieplanowanej do remontu i adaptacji.

19 sierpnia 2016


Czytaj więcej o: Adaptacja poddasza remizy OSP Jeżowe

Powstają pobocza na drodze krajowej nr 19

Przejdź do - Powstają pobocza na drodze krajowej nr 19

    Półtoraroczne starania Wójta Gminy Jeżowe Marka Stępaka (wsparte aktywnością Wójta Gminy Kamień Ryszarda Bugla i osobistym zaangażowaniem posła na Sejm RP Mieczysława Miazgi) o poprawę bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 19 poprzez wybudowanie poboczy na odcinku Jeżowe-Kamień stają się rzeczywistością, pobocza są w budowie. W proces wsparcia, tej niezwykle ważnej inwestycji poprawiającej bezpieczeństwo, aktywnie angażowało się również Stowarzyszenie Mieszkańców Jeżowe Podgórze, którego przedstawiciele w kwietniu tego roku w czasie osobistej wizyty u Ministra Infrastruktury i Budownictwa Jerzego Szmita prosili o pomoc i przychylne decyzje w tej sprawie.
    Jak nas dzisiaj poinformował Bartosz Wysocki z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, na odcinku 1200m prowadzone są prace w ramach remontów bieżących polegające na wykonaniu poboczy DK19 (remont, poszerzenie i utwardzenie destruktem bitumicznym).
    Pobocza powstaną po obu stronach drogi w planowanym terminie do końca sierpnia

18 sierpnia 2016


Czytaj więcej o: Powstają pobocza na drodze krajowej nr 19